Mehmet Bey merhaba,  insanlığın yavaş yavaş ortadan yok olduğu, insanlığa dair umutların tükenmeye yüz tuttuğu bu devirde sizin gibi insanların olduğunu bilmek, görmek çok mutluluk ve umut verici. Bütün üyelerimiz adına size teşekkür ediyorum.

Öncelikle sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Ben Mehmet Kibaroğlu .. 15.07.1989 Ankara doğumluyum .. Başkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunuyum. Yüksek lisansımı da Başkent Üniversitesi Enerji Mühendisliği dalında yapmaktayım. Müteahhitlik ve inşaat malzemeleri ticareti yaptığımız aile şirketimizde yöneticiyim .

Ben en çok sizi yetiştiren anneyi merak ediyorum ve sizin aracılığınızla kendisine saygılarımı iletmek istiyorum. Annenizden de bahsedebilir misiniz?

Samimi bir yardımsever olabilmemin en temel sebebi ailemdir. Bizleri yetiştirenler doğruyu yanlışı öğretenler onlardır. Ben öğrendiklerimi en güzel ve samimi şekilde aktarmaya çalışıyorum.  İhtiyaç sahiplerine her türlü yardım ve destek konusunda annem de babam da sonuna kadar arkamda durmuşlardır. Gittiğim her yardıma muhtaç okulda , her ihtiyaç sahibinin ev alışverişinde annemde hep benimle gelmiştir. Onların varlığı ile daha fazla insana ulaşacağımı umuyorum ..

Hiç tanımadığınız insanlara yardım ettiğiniz zaman neler hissediyorsunuz?

Hiç tanımadığım insanlara yardım etmek gibi bir his yaşamadım ben. Çünkü okula yardım ettiğimde bizzat okula gidip çocuklarla tanıştım onlarla oyunlar oynadım. ihtiyaç sahibi bir aileye yardım ederken bizzat kendim evlerine kadar gittim. Uzaktan oturduğu yerden para vererek destek olanlarda var. O da bize lazım fakat birileri de elini bizzat uzatmalı o insanlara. Ben 2sinide seçtim. Hem maddi hem manevi destek.

Yardım etmek için ya da destek olmak için hep çocukları mı seçiyorsunuz ve neden?

Yardım için her zaman çocukları seçtim ve her zaman çocukları seçeceğim. Dünyadaki her ihtiyaç sahibine ulaşma gücüm yok tabi ki. Birilerini seçmek zorundaydım. Ben de en masum en içten en temiz olan insanları, yani minik çocuklarımızı , evlatlarımızı seçtim. Ailesi ne olursa olsun kim olursa olsun küçük bir çocuk her zaman mutluluğu gülümsemeyi sonuna kadar hak eder. Dünyada hiçbir kabahati ve kusuru olmayan insan çocuklardır.

Yaptığınız yardımların size kattı en önemli değer nedir?

Ben yardım ettiğim çocuklarımla bizzat tanıştığım için onlardan yeni öğrendikleri okuma yazmalarıyla bana yazdıkları teşekkür mektuplarını aldım ve alıyorum. Arada bir öğretmenlerinin telefonlarından beni arayıp kahkahalarla başlarından geçen yaramazlıkları anlatırlar " Mehmet abiiii "diye başlarlar cümlelerine . Hep beraber güler eğleniriz. İnanın bana dünyada bir çocuğun size içten gülerek teşekkür ederek öpmesinden daha güzel bir his olamaz .

Bizim aracılığımızla insanlara söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?

Elinizde avucunuzda ne varsa paylaşmayı öğrenin. Çünkü her şey paylaşınca güzel. Rabbim bizlere , bizler evlatlarımıza uzanmalıyız. Gidin, ihtiyaç sahibi minik bir çocuğa el uzatın ve yardım edin. Size gülümsemesine bir bakın ve inanın dünyada hiç olmadığınız kadar huzurla dolacaksınız ..