Serpilgül Vural Kınacı
 
Evli ve iki çocuk annesidir.  Küçük oğlunun 3 yaşında Otizm teşhisi almasının ardından, kendisini planlamadığı bambaşka bir hayatın içinde bulmuştur. 
Yaklaşık 10 yıldır bilimsel makaleleri yakından takip etmekte olup, değerli makaleleri Türkçe'ye kazandırmaktadır. Gayretli çalışmalarından dolayı eşi kendisine tıp ve özel eğitim alanında fahri doktora ünvanı vermiş bulunmaktadır. Bunca yıllık emeğini bir web sayfasında paylaşma kararı aldıktan sonra hızını alamayıp yazarlık macerasına atılmış , Alternatif Anne Dergisi için de yazmaya başlamıştır. 
Halen Genel Sekreterliğini yürüttüğü Otizm Dernekleri Federasyonun'da Başkan Yardımcılığı görevi nedeniyle Alternatif Anne'deki yazılarına ara vermiştir. Araştırmacı yazar, kendi siteleri  www.otizmdunyasi.com ve www.ekemis.com ‘da makaleler yazmayı sürdürmektedir. 
Yazar, otizmlilerin eğitim ve terapilerinin yapıldığı, sosyalleşme olanakları sunan ,bizzat otizmlilerin üretken bireyler olarak da katkıda bulunabildikleri büyük bir vakıf kurma hayali ile yanıp tutuşmaktadır.